SEMINARIA KLUBU HOVAWARTA


Seminaria i warsztaty Klubu Hovawarta zorganizowane w roku 2024

Marcowe seminarium z tropienia sportowego.

Wiosenne, warsztaty tropieniowe z Agnieszką Filar miały miejsce w dniach 8/10 marca 2024 pod Chodzieżą w Wielkopolsce. Pod okiem naszej trenerki tropiło siedmiu klubowiczów plus jeden hovawart spoza Klubu. Pogoda nie rozpieszczała, wiatr urywał głowy, ale treningi w trudnych warunkach również trzeba odbywać aby nie być zaskoczonym zmienną aurą podczas egzaminów bądź zawodów tropieniowych. Zimne, wietrzne warunki nie zniechęciły uczestników warsztatów do pracy na wiosennych orankach. Psie nosy pracowały intensywnie, a plecy przewodników były wyjątkowo elastyczne ;)

Klub Hovawarta w Polsce, jako patron tej imprezy, składa podziękowania pani trener za cenne wskazówki tropieniowe zaś uczestnikom warsztatów za motywacje, zaangażowanie w treningi oraz za entuzjazm pomimo naprawdę trudnych warunków pogodowych.

Wszyscy uczestnicy, jak zwykle, otrzymali małe upominki przydatne do pracy na śladach mające na celu mobilizację do dalszej pracy. Działajcie, wąchajcie, układajcie ślady, kładzcie przedmioty, zakopujcie fanty. Do zobaczenia jesienią!

obraz obraz obraz obraz

Seminaria i warsztaty Klubu Hovawarta zorganizowane w roku 2023

Grudniowe seminarium z mantrailingu z Małgosią Wróbel

2 i 3 grudnia 2023 r pod Warszawą odbyło się kolejne Weekendowe Spotkanie Mantralingowe dla Hovawartów z Gosią Wróbel. Tym razem zespoły pies-przewodnik pracowały w warunkach leśnych oraz miejskich. Hovki po raz kolejny pokazały, że tropienie użytkowe bardzo im się podoba i zapamiętały lekcję z pierwszych warsztatów. Cieszymy się, że pomimo zimowej aury, emocje były gorące, a progres w tropieniu zauważony przez Trenerkę. Dziękujemy za udział przwodnikom oraz Alfowi, Conorowi, Hadesowi i Manicie :-)

obraz obraz obraz obraz

Listopadowe warsztaty z tropienia sportowego z Agnieszką Filar

W dniach 10/12 listopada 2023 odbyły się cykliczne warsztaty tropieniowe z Agnieszką Filar szkoła Energia Psa Centrum Kynologiczne. W zajęciach wzięło udział sześciu klubowiczów oraz dwa psy spoza KHwP. Wszyscy uczestnicy szkolenia mogli skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia naszej trenerki na ogromnych połaciach ozimin oraz oranek. Za udostępnione tereny ogromnie dziękujemy panu Henrykowi Stokłosie, który wspiera nas w naszej pasji.

Naszym kursantom nie zabrakło motywacji, zaangażowania w treningach już od wczesnych poranków aż po zmierzch. Nie zawiodła nas piękna aura ani dobry humor. Bardzo dziękujemy za kolejne spotkanie i życzymy uczestnikom warsztatów powodzenia w dalszej pracy z psami. Do zobaczenia za rok!

obraz obraz obraz obraz

Październikowe warsztaty z mantrailingu -tropienia użytkowego (dyscyplina niezatwierdzona przez FCI) z Małgosią Wróbel

Na początku października odbyły się warsztaty z mantrailingu. A co to za dyscyplina? Kilka słów od instruktorki- Małgorzaty Wróbel rozjaśni tą tajemniczą dyscyplinę.
Mantrailing (zwany tropieniem użytkowym) to wyjątkowa dyscyplina sportowa, w której pies wykorzystuje swoje umiejętności węchowe, by odnaleźć osobę na podstawie jej indywidualnego zapachu pobranego z przedmiotu, który ta osoba dotykała. Do realizacji tego zadania potrzebna jest współpraca człowieka i psa. Zadaniem człowieka jest prawidłowe odczytywanie psiej komunikacji na śladzie, zarządzanie linką i przestrzenią tak, by maksymalnie wesprzeć psa w osiągnięciu celu. W październikowy weekend Hovawarty klubowe, jak i nieklubowe, próbowały swoich sił w tropieniu użytkowym. Zabawa była przednia, a motywacja do poszukiwań wprost proporcjonalna do smakowitości nagród, czyli jak się domyślacie ogromna!
Nasze Hovawarty, pod czujnym okiem Małgorzaty Wróbel, uzmysłowiły uczestnikom, oraz pięknie zademonstrowały, jak duża przepaść dzieli psi węch od ludzkiego. A trening? Każdy pies pokonywał trasę w swoim tempie, jedne w większym skupieniu i skrupulatności, inne wręcz w podskokach Pogoda był co prawda zamówiona, ale... Cóż. Jednakże nawet deszcz nikogo nie zraził. A plan szkolenia udało się uczestnikom zrealizować w 100%! Również przewodnicy spisali się na medal, słuchając uwag i przekładając je na owocną współpracę ze swoimi psami. Już snujemy plany powtórki! Kto chciałby dołączyć? W warsztatach uczestniczyły Hovawarty: Alf, Conor Junior, Roland, Hades, Manita oraz Conor Senior. Małgosi, naszej instruktorce i przewodniczce HULANKI Tu Pilnuje, bardzo dziękujemy za dobrą atmosferę pracy i pełen profesjonizm. Było super!!! Do zobaczenia następnym razem!

obraz obraz obraz obraz

Lipcowe warsztaty z handlingu z Iwoną Król-Rożek i Kasią Godlewską.

W środku upalnego lata, nad pięknym jeziorem, miały miejsce pierwsze, klubowe warsztaty handlingowe. W szkoleniu wzięło udział 8 klubowych hovawartów. Zajęcia odbywały się w grupie oraz indywidualnie. Naszych kursantów kształciły doświadczone handlerki Katarzyna Godlewska i Iwona Król Rożek. W bardzo przyjaznej atmosferze i świetnych nastrojach uczestnicy zdołali poznać tajniki wystawiania psów oraz zasady panujące w ringu wystawowym. Mamy nadzieję, że nasi kursanci będą teraz „wymiatać” na wystawach psów rasowych.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie i życzymy uczestnikom naszych warsztatów samych sukcesów wystawowych.
Rolka: link do rolki z warsztatów. Zdjęcia poniżej:

obraz obraz obraz

Kwietniowe warsztaty z tropienia sportowego z Agnieszką Filar.

Pierwsze warsztaty pod patronatem KHwP, z dziedziny tropienia sportowego, miały miejsce w dniach 01-02.04.2023 w dolinie Noteci. Warsztaty poprowadziła uznana zawodniczka i trenerka Agnieszka Filar - szkoła dla psów Energia Psa Centrum Kynologiczne. Tropienia sportowego uczyło się 8 klubowych hovawartów oraz dwa klubowe boksery. Do tej dziesiątki dołączył w ostatniej chwili młody malinois. Wszyscy przewodnicy i ich psy zapoznali się z metodami szkolenia Agnieszki zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Kursanci wykazali dużą uwagę, zainteresowanie i zaangażowanie. Na orankach oraz oziminach nikogo nie opuścił pozytywny nastrój, a trzeba przyznać, że aura dała się wszystkim we znaki. Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów połknęli tropieniowego bakcyla. Być może pojawią się na kolejnej edycji naszych warsztatów tropieniowych. Serdecznie zapraszamy! Relacja foto w albumie Katarzyny Stanke

obraz obraz obraz obraz

Link do albumu Katarzyny Stanke
KLUB HOVAWARTA W POLSCE
ul.Piwoniowa 16
60-175 Poznań
NIP: 5260005480

KONTO BANKOWE:
Bank PeKaO S.A.
80 1240 1040 1111 0011 2191 4346

KONTAKT:
501-195-455
klub.hovawarta.pl@gmail.com
Facebook